تبلیغات
مهاجر - سالگرد رحلت امام خمینی «رح»
مهاجر
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
احترام به امام خمینی جز اعتقادات شیعیان است 


نه بخاطر اینکه او ایرانی است 

احترام به امام خمینی جز اعتقادات شیعیان است

تبصره  ای از  اعتصام

امسال ماه جوزا بازهم یکی از ماه های جنجال برانگیز شد ، موضوعا ت زیادی است اما بخاطر جلوگیری از اطاله کلام صرف به یک مورد اشاره میکنیم:

چهاردهم جوزا سالروز رحلت امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران بود. تعداد زیادی از شیعیان افغانستان  از این روز تجلیل به عمل آوردند و در مقابل تعدادی هم از این محافل و مجالس انتقاد کردند و حتی در داخل پارلمان هم صحبت های انتقاد آمیزی صورت گرفت و آنچه ما شنیدیم صحبت یک وکیله صاحبه ای بی سوادی بود که تا هنوز نفمیده بود که این مجالس بخاطر یاد بود از چه کسی برگزار شده است ، اگر ایشان کمی متوجه می بودند و حرف حرف دهن مبارک خود شان می بود حداقل به یک مورد از این مجالس گوش داده و بعد انتقاد می فرمودند.

در اینکه برگزار کنندگان این مجالس در برگزاری محافل و مجالس خود نفع مادی داشتند من هم موافقم و یقینا اینها اگر مبلغ قابل توجهی دریافت نمی کردند این محافل را برگزار نمی نمودند . و من با صراحت این را می گویم . ایرانی ها هم در شرایط کنونی همینقدر که  وانمود کنند که در اینجا ایشان حضور دارند برایشان کافی است ، در حالیکه به همین های که پول داده و اینکار هارا بالایشان انجام میدهند اگر یک روز جیره اش قطع شود فردا همین آغا  به دشمنی آغاز می نماید .( آنچه می نویسم در برابر هریک شاهد مثال هم دارم که آنرا در صورت ادعایی و یانقدی بیان خواهم کرد) و از اینکه از کسی اسم ببریم باکی هم نداریم .

ایران در پی یک نمایش و حرکت سیاسی است ، و الا من یقین دارم که  خط امام خمینی و فکر و اندیشه ایشان همه با خودش دفن گردیده است .

و اما در قسمت یاد بود از ایشان :

دوستان متوجه باشند که در مذهب شیعه یک امر مسلم است بنام تقلید ،  هرمسلمان شیعه مذهب مجبور و مکلف است که اولا به اصول دین باید یقین داشته باشد که در این امر تقلید نادرست است ، اما در فروعات سه مورد را باید در نظر گیرد : یا خود مجتهد باشد ، یا عمل به احتیاط بکند و یا مقلد باشد . همه میدانند که همه نمیتوانند مجتهد باشند بنا ء در مواقع ضرورت و دانستن تکلیف شرعی به اهلش باید مراجعه کرد ، همانگونه که در موقع مریضی به داکتر معالج مراجعه می کنیم .

مرجع تقلید هم شرایط خاص خودرا دارد که یکی از موارد مهم آن اعلم بودن است که آنرا جمعی از مراجع و مجتهدین باید تایید بکنند.

اما مجتهد مهم نیست که از کدام قوم و طایفه و یا کدام کشور باشد ، همینکه شرایط موضوعه را دارا بود درست است و دیگران میتوانند در فروعات از او مشوره بگیرند و به دستورش عمل کنند .

امروز صدهاهزار  شیعه عراقی ، لبنانی ، سوری ، یمنی و.... مقلد حضر ت آیت الله فیاض افغانی هستند .

و ایشان دهها هزار طلبه ای  که از ممالک مختلف هستند حمایت اقتصادی می نمایند که همه ای این پول ها توسط شیعیان عرب به ایشان داده می شود و او مرجع تقلید آنها است .

اما م خمینی هم قبل از اینکه انقلاب ایران را  رهبری کند ، یک مجتهد جامع الشرایط بودو میلیون ها شیعه از ایران ، کشور های عربی ، هند و پاکستان و...... مقلد ایشان بودند و جمعی تاهنوز هم مقلد ایشان هستند که مقلد مجتهد فوت شده بودن هم شرایط خاص خود را دارد. و اینکار( موضوع تقلید) یک امر مذهبی و اعتقادی است نه سیاسی .  و این موضوع را همه علمای شیعه و سنی میدانند که در مذهب شیعه در اجتهاد باز است و شیعیان طبق دستور مذهبی خود مکلف هستند که یا خود مجتهد باشد یا عمل به احتیاط نما ید و یا از یک نفر مجتهد تقلید کند که دومورد اول برای اکثریت مشکل و حتی در اکثر موارد ناممکن است . که ما امیدواریم کسانی که میخواهند در این مورد انتقاد نمایند اولا خود رابه موضوع وارد نمایند .  و بیجا همه را  مارک جاسوسی و نوکری نزنند در حالیکه خود حقوق بگیر خارجی ها هستند.

و از طرفی ، درست است  که امام خمینی انقلاب ایران را رهبری و به  پیروزی رسانده است ، اما ایشان هم ازایران نبودند بلکه در ایران یک خارجی محسوب می شدند ، همانگونه که امروز اولاد های ایشان از سیاست کشور کاملا بدور هستند.

مرحوم آیت الله پسندیده برادربزرگ امام خمینی بار  ها در مصاحبه ها و سخنرانی های خود گفته که ما از سادات لکنهور هند هستیم . همین حالا در سنگی که بالای قبر پدر امام خمینی در نجف اشرف نصب گردیده نوشته است ( السید مصطفی الهندی ) ، و خود ایشان که در روز های آخر عمر شریفش اشعاری سروده اند در هریک از شعر های که به اصطلاح تخلص نموده ، خودرا هند ی گفته است ، به این نمونه ها توجه بفرمایید:

راز عشق تونگویدهندی

چه کنم من که زرنگش پیداست

*****

همه ایام چو هندی سر راهش گیرم

گرچه توفیق نظر درهمه ایامم نیست

******

نرود از سرکوی تو چو هندی هرگز

آن مسافر که دراین وادی جان منزل کرد

***************

توشاه انجمن حسن و هندی بیدل

هرآنچه هست زجان خاک بارگاه تو شد

**************

هندی زهند تا به سرکویت آمده

کی دل دهد به شاهی شیراز و ملک طوس

****************

دیگر حدیث از لب هندی تو نشنوی

جز صحبت صفای می و حرف می فروش

*****************

خوش دل از عاقبت کار شو، ای هندی ازآنک

بردر پیر ره از بخت جوان آمده ام

و همینگونه بار ها تکرار شده و لی برای یکبار هم خود را ایرانی و خمینی خطاب نکرده است .

اما م خمینی بانبوغی که داشت به سن بیست و یک سالگی به تایید علما ایشان مجتهد جامع شرایط بودند .

در سن 27 سالگی وقتی درس فلسفه را شروع کردند علما و دانشمندان نخبه پای درس ایشان می نشستند.

حالا اگر مسایل اعتقادی شیعیان را هم اگر کنار بگذاریم وفکرکنیم که حاکم همان عبدالرحمن خان و شیعیان هم همان شیعیانی که حق نفس کشیدن هم ندارند . تجلیل از یک فیلسوف از یک عالم که آنهم در یک قرن (قرن 20) از نخبه ها بوده و انقلابی را در همسایگی ما به پیروزی رسانده ، آثار علمی او در موارد مختلف همه درسطوح فرامرزی و منطقوی قابل استفاده است ،و در اکثر موارد میشود در کشورخودما از نظریات و اندیشه هایش الگوبرداری هم نمود، چه ضرری به ما میرساند.

عقاید و نظریات هیگل ، هرسول و سقراط ، افلاطون ، و فیلسوفان دیگر ی در  دانشگاه و دانشکده های ما تدریس میشود ، هیچ گپی نیست زیرا ارباب چیزی نگفته و خود هم آن سواد و دانش را ندارد که اظهار نظر نماید . در شبکه اجتماعی فیس بوک از لنین که قاتل صدها هزار  انسان است به عنوان یک اسطوره یاد می شود ، هیچ گپی نیست ، اما از یک دانشمند چند بعدی از جمله رهبرمذهبی میلیون ها مسلمان به شمول صدها هزار  افغانستانی شیعه  ، همزبان ، هم کیش ، و... جرم است؟

باید اذعان داشت که این یقینأ از دشمنان اسلام است ، امروز مخالفت با مرجمع تقلید شیعیان و تحریک دیگران علیه اینها که خمینی ایرانی است درحالیکه او ایرانی هم نیست و اما به فرض اینکه ایرانی . فردا یقینا این شعار سرداده خواهد شد که امام حسین یک عرب است و یزید هم یک عرب ، دو تا عرب جنگ کرده و یکی یکی دیگرش را کشته بما چی که صدها سال بعدبیاییم و به این کشته شده ماتم بگیریم و یقینا پس فردا پیروی از پیامبر عزیزاسلام هم پیروی از یک خارجی عرب حساب خواهد شد که ما امید واریم  مسوولین امور جلو کسانی را که با عقاید مردم بازی می کنند بگیرند و یقین داشته باشند که افغانستان و اسلام لازم و ملزوم است و جدایی اینها نا ممکن.

به نظر ما افغانستان در شرایط فعلی به الگو برداری ضرورت دارد ، این الگو برداری از هر جایی که باشد مهم نیست ، بلکه مهم حفظ آبرو وحیثیت مردم و کشور ما ست ، آیا اگر ما در شرایط فعلی از گاندی ، نهرو، علامه اقبال ، و.... تجلیل نماییم و از نظریات و مفکوره های عالی ایشان استفاده کنیم، البته از آن قسمت های که مخصوص کشور شان هست نه ، از باقی موارد چه فرق می کند ؟ آیا ضرر خواهیم کرد یا مفاد؟ پیشرفت های سریع چین را طی سی سال اخیر بررسی نموده و ازآن به نفع کشور خود استفاده کنیم خوب است یابد؟

به عقیده ما تجلیل از سالروز رحلت اما م خمینی بدور از اینکه ایشان رهبر انقلاب ایران بوده ، بستگی به پیروانش دارد و یک امر اعتقادی است و کسانی که آنرا علامت نوکری به ایران میدانند یک فکر غلط است و ایشان کسانی هستند که به اصطلاح آب را ندیده موزه را از پا درآورده اند.

واما این را نیز دقیقا به  عرض میرسانیم که پیروان امام خمینی در افغانستان هیچکدام این توانایی را ندارند که در یک هوتل یکهزار و دوهزار نفر را با بهترین غذا پذیرایی نمایند ، و یقینا آنها ییکه این کار را کردند به عقیده ما ایشان حتمأ زیر کاسه نیم کاسه ای دارند، و در مورد مصارفی که کردند خود بگویند که از کدام مدرک است . همانگونه که رئیس محترم دولت ما گفت که پول های کهCIA بما میداد خیلی مفید بود و پول های که غیر رسمی از ایران دریافت می کردند، و یا اینکه قسمت زیادی از بودجه عادی مملکت که همین معاشات مامورین دولت به شمول پارلمان ، محاکم ، پولیس ، اردوی ملی و...شامل آن است از پول خارجی های تامین می گردد. کدام اینها اعم از کفر و مسلمان پولی را که به این کشور میدهند بخاطر رضای خدا می دهند؟. اینها نیز باید خود بگویند و اگر کسی یا کسانی اینها را مورد انتقاد قرار میدهند ، متوجه باشد که به عقاید دیگر ان توهین نکنندهرکه از ایران و یا کشور دیگر پول غیر قانونی گرفته یا می گیرد باید مورد باز پرس قرار بگیرد در این کشور حدا اقل هفت میلیون شیعه است ، بخاطر مخالفت سیاسی با یک عده محدود یک جامعه هفت میلیونی را مارک زدن و جاسوس ایران خواندن سخت دیده درایی و بی حیایی است ، مثلیکه چندی قبل امرالله صالح تمام احزاب شیعه را متهم به نوکری ایران نموده و گفت که اینها از ایران پول بدست می آورند، در حالیکه بیشترین کمک و پول ایران را خود ایشان در زمان جهاد و مقاومت از ایران گرفته اند. باید سنجیده حرکت کرد و آب به آسیاب دشمن نریخت، یقینا در هر حرکتی و سخنی که با عث نفاق گردد دست دشمن و همه ما را متضرر خواهد ساخت. 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 17 تیر 1392
پنجشنبه 23 شهریور 1396 03:13 ب.ظ
Amazing! This blog looks exactly like my old one!

It's on a totally different topic but it has pretty much the same page layout and design.
Outstanding choice of colors!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:02 ب.ظ
I could not refrain from commenting. Exceptionally well written!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی